Czerwcowe negocjacje

W Słupsku trwają negocjacje w sprawie zmian w regulaminie wynagrodzeń nauczycieli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Słupsk. W negocjacjach stronę samorządową reprezentują pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Miasta Słupska oraz pani Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji UM. Przedstawicielami strony Związkowej są pani Dorota Bojarowska-Bublej, przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Słupsku i pani Gabriela Bereżecka, prezes słupskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Protokoły spotkania zostaną zamieszczone w tym miejscu jeszcze w czerwcu, tuż po zakończeniu negocjacji.

Po spotkaniu Komisji Międzyzakładowej

Podczas obrad 2 czerwca Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania omówiła tematy dotyczące między innym ruchu kadrowego w szkołach, projektów arkuszy organizacyjnych szkół, przestrzegania przepisów prawa oświatowego, jak i aktualnie trwających ustaleń z organem prowadzącym  szkoły i placówki oświatowe w Słupsku. Przedstawiono również aktualne działania w ramach trwającej (do odwołania) akcji protestacyjnej pracowników oświaty, przypominając jednocześnie o dalszym oflagowaniu szkół. Porządek obrad zawierał również punkt dotyczący organizacji obchodów 35 lecia NSZZ Solidarność (1980-2015), przekazane zostały ustalenia Prezydium Komisji OiW w tej kwestii i zaproszenie do wspópracy z Komitetem Organizacyjnym obchodów.
Przewodnicząca Dorota Bojarowska-Bublej poinformowała również o zmianie godzin udzielania bezpłatnie porad członkom Związku "Solidarność", obecnie prawnik przyjmuje we wtorki 14.00-16.00 i czwartki 15.00-18.00.

Tradycyjnie na dni 1-2 lipca zapraszamy nauczycieli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Będzie to już 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli, podczas której odbędzie się XIV Ewangelizacyjne sympozjum Nauczycieli i Wychowawców, zaplanowane są także wykłady oraz koncert.

Termin spotkania

2 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 rozpoczną się obrady Prezydium, a od godz.12.30 Komisji Międzyzakładowej.

Dorota Bojarowska-Bublej
Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku.

Pikieta w obronie szpitala

15 maja.2015 o godz. 15.30 - organizujemy pikietę w obronie szpitala. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do udziału, gromadzimy się na parkingu przy szpitalu - ul. Hubalczyków - nie bądźmy obojętni na sprawy, które dotyczą nas bezpośrednio, zwłaszcza, że wiąże się to z likwidacją oddziałów  przyszpitalnych SP 9.
Pozdrawiam i liczę na Was - Dorota.

Protest Pracowników Oświaty

28 kwietnia br. ponad 10 tys.związkowców z NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty
i Wychowania wzięło udział w manifestacji niezadowolenia z polityki oświatowej Rządu RP.
Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania

Komisja Międzyzakładowa Oświaty i Wychowania w Słupsku również uczestniczyła
w manifestacji. Wśród tak licznej grupy przedstawicieli pracowników oświaty odczuwalne było ogromne rozgoryczenie działaniami Rządu, co ujęto w słowach postulatów, które kolejny raz przekazano do Gabinetu Pani Premier ponieważ nie wyszła do protestujących. Do Związkowców wyszła minister edukacji Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. Poza informacjami, które już wcześniej podawała m.in. na temat nakładów na oświatę i zmian w Karcie Nauczyciela dodała również słowa „ …a teraz możecie sobie pokrzyczeć”...

FotoGaleria

Koncepcja organizacji edukacji uczniów niepełnosprawnych

Krajowa  Sekcja  Oświaty  i  Wychowania NSZZ  „Solidarność” z  niepokojem obserwuje
prowadzone  przez  Ministerstwo  Edukacji  Narodowej   prace  nad  przygotowaniem   nowej
koncepcji organizacji edukacji uczniów niepełnosprawnych. W związku z tym wystosowała do Pani Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej pismo w sprawie społecznych konsultacji na ten temat i mozliwości ich realnego ujęcia przy tworzeniu wspomnanej koncepcji.

Krajowa Komisja Oświaty otrzymała odpowiedź na wyżej wspomniane pismo.

Pismo do Pani Minister Edukacji Narodowej

Odpowiedź na pismo

Konferencja prasowa - wiceprzewodnicząca KSOiW Teresa Misiuk

Podczas konferencji prasowej wiceprzewodnicząca KSOiW Teresa Misiuk powiedziała,że komisje zakładowe i międzyzakładowe oświatowej „Solidarności” działające w szkołach i przedszkolach wchodzą w spory zbiorowe z pracodawcami, czy dyrektorami placówek.

Konferencja prasowa 17.04.2015 r.