Zaproszenie

Zmiany w edukacji. „Na razie niewiele dobrego można powiedzieć o minister Nowackiej”

Wywiad  z przewodniczącym KSOiW: https://www.youtube.com/watch?v=t4bI5bm_-iU

Nauki przyrodnicze w szkole podstawowej. Związek nauczycielski protestuje przeciwko planom MEN

Związkowcy protestują przeciwko planom wprowadzenia do szkoły podstawowej nauk przyrodniczych. Rada Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność" "stanowczo sprzeciwia się łączeniu w obecnym ustroju szkolnym w jeden przedmiot nauczania przedmiotów: fizyki, chemii, biologii i geografii". Powołuje się na badania amerykańskich naukowców. Związek powołuje się na amerykańskie badania MEN o naukach przyrodniczych w szkole "Propozycja ministerstwa doprowadzi do znaczącego obniżenia poziomu wiedzy i umiejętności dzieci i młodzieży, a w konsekwencji zapaści polskiej edukacji w zakresie przedmiotów przyrodniczych, których znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju jest pierwszorzędne" - czytamy w komunikacie Rady Krajowej Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność". Związek jest zaniepokojony "znaczącym brakiem w systemie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych" i uważa, że sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy: nie będzie ich do nauczania odrębnego przedmiotu w klasach 4-8. Przypomina, że polskie uczelnie wyższe nie mają w swojej ofercie programu studiów do nauczania przedmiotu przyrody na poziomie klas 4-8.

Więcej:https://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/9621138,nauki-przyrodnicze-w-szkole-podstawowej-zwiazek-nauczycielski-protest.html

Pismo do Prezesa Rady Ministrów

Wspólna inicjatywa Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" oraz Wolnego Związku Zawodowego Forum-Oświata❗️ Bez poparcia Związku Nauczycielstwa Polskiego.

🤷‍♂️ Dwie centrale związkowe złożyły dziś w Kancelaria Premiera pismo do Prezesa Rady Ministrów Donald Tusk wniosek o pilne spotkanie w sprawie:

⏩wynagrodzeń nauczycieli w 2025 i 2026 r. ,

⏩kwestii powiązania wynagrodzeń nauczycieli ze wskaźnikiem w gospodarce/sektorze przedsiębiorstw,

⏩określeniem harmonogramu wprowadzenia tych systemowych rozwiązań. Dzisiaj mówimy: "Sprawdzam!" - jakie jest podejście Prezesa Rady Ministrów do tematu wynagradzania nauczycieli.

Miejska inauguracja roku szkolnego 2024/25

Miejską inaugurację roku szkolnego 2024/2025 zorganizowano w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku przy ul. Szymanowskiego. Na uroczystościach w „Drzewniaku” byli obecni przedstawiciele instytucji oświatowych, włodarze miasta, słupscy radni, a także nauczyciele i dyrektorzy słupskich szkół. Organizację Międzakładową POiW NSZZ "Solidarność" w Słupsku reprezentowała przewodnicząca - kol. Dominika Korzeniowska-Gudyn.

więcej: https://gp24.pl/witaj-szkolo-slupscy-uczniowie-uroczyscie-rozpoczeli-rok-szkolny-zdjecia/ar/c1-18779581

fot. Ł. Capar

44. rocznica porozumień sierpniowych

W imię przyszłości człowieka i ludzkości trzeba było wypowiedzieć to słowo „solidarność”. Dziś płynie ono szeroką falą poprzez świat, który rozumie, że nie możemy żyć wedle zasady „wszyscy przeciw wszystkim”, ale tylko wedle zasady „wszyscy z wszystkimi”, „wszyscy dla wszystkich”.

Fragment przemówienia Jana Pawła II do ludzi morza w Gdyni, 11 VI 1987

31 sierpnia jest obchodzona 44. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i narodzin "Solidarności". Z tej okazji w organizowanych przez słupski Zarząd Regionu uroczystościach udział wzięła Prezydent Miasta Słupska pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przedstawiciele Rady Miasta, samorządu, politycy, służby mundurowe, związkowcy i mieszkańcy Słupska.

Uroczystości miały dwuetapowy przebieg - rozpoczęły się mszą święta w kościele NMP, a następnie przeniosły się pod siedzibę ZR.

Zaproszenie

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Dalej >>