Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Witamy

Witamy na stronach
Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność
w Słupsku.

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

 • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
 • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
  i organów samorządowych
 • chronimy Twoją godność pracownika
 • bronimy przed zwolnieniem
  z pracy
 • udzielamy pomocy prawnej
 • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
 • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


Aktualności


Zaproszenie na uroczystości

Życzenia z okazji DEN

Wycieczka do Sztokholmu - Dzień Edukacji Narodowej 2019 r.

Okres od 11 do 13 października wszyscy uznali za dobry czas, bo spędzony wspólnie w miłej i radosnej atmosferze. Dzień Edukacji Narodowej wszystkich zjednoczył i przyczynił się do zawiązania nowych nietuzinkowych znajomości.

Członkowie naszego związku odwiedzili w tym czasie oryginalny kraj, którym jest niewątpliwie Szwecja. Przywitała nas ona słoneczną pogodą. Fakt ten zadziwił, gdyż regiony skandynawskie znane są raczej z nieprzyjemnej mokrej i pochmurnej aury. Ta obecna była natomiast w Słupsku... Pogoda, jaka by ona nie była, nie zdołała pokrzyżować turystycznych planów „Solidarności”. Dlatego udało się dotrzeć do pięknego punktu widokowego  Fjällgatan, zobaczyć budynek komisji noblowskiej, rynek starego miasta, czy przejechać najdłuższym sztokholmskim mostem Vasterbron. Jednak podróż bez niespodzianek byłaby nudna. W wielu miastach Europy (w tym w Sztokholmie) przez cały weekend odbywały się manifestacje solidarności z Kurdami. Zupełnie przypadkowo znaleźliśmy się w centrum sobotnich wydarzeń. Na szczęście pikieta przebiegała w pokojowej atmosferze i po godzinnym przestoju można było już wrócić na prom.

Pełni wrażeń i wyjątkowych doświadczeń w niedzielne popołudnie każdy mógł spokojnie celebrować wyborczą atmosferę, by w poniedziałek znowu świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Życzenia dla ministra

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele składają na kartkach pocztowych serdeczne życzenia spełnienia zobowiązań dotyczących zmiany systemu wynagradzania nauczycieli, które wynikają z punktu VI Porozumienia z 7 kwietnia 2019 r., zawartego między przedstawicielami KSOiW NSZZ „Solidarność” i rządu. Akcja pocztówkowa to element kampanii informacyjnej dotyczącej zmiany systemu wynagradzania nauczycieli. Przypomnijmy, że KSOiW NSZZ „Solidarność” od kilku lata mówi o konieczności zmiany systemu wynagradzania nauczycieli oraz zmianie systemu finansowania zadań oświatowych. Na temat założeń naszej koncepcji rozmawialiśmy jeszcze z minister edukacji Anną Zalewską, a efektem rozmów dotyczących tych kwestii jest punkt VI Porozumienia z 7 kwietnia 2019 r. między „Solidarnością” a rządem. W ramach tej akcji zostało wydrukowanych ok. 200 tysięcy pocztówek skierowanych do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, które będą wysyłać nauczyciele w całej Polsce.

Olga Zielińska Rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „Solidarność”

Komunikat Nadzwyczajnej Rady KSOiW z 26 września 2019

Spacer z "Solidarnością"

 

"Wędrówką jedną życie jest człowieka/ Idzie wciąż/ Dalej wciąż" - wiersz Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka" zna chyba każdy. Wędrować można na wiele sposobów, wędrować można z kimś i samemu; wędrówka może być spontaniczna, może być też zaplanowana. Ta druga wersja była zdecydowanie bliższa oświatowym wędrowcom.

21 września w Lasku Północnym odbyła się piesza wędrówka ze słupską oświatą zorganizowana przez Zarząd Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku. Imprezę wsparła Pani Prezydent Krystyna Danilecka - Wojewódzka, obejmując honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem. Cieszymy się, że wśród uczestników sobotniej biesiady nie zabrakło tak naszych członków, członków innych organizacji związkowych, jak i osób niezrzeszonych. Wśród nich znalazły się - znajdując wolny czas - Dyrektor Wydziału Edukacji, Pani Anna Sadlak oraz zastępca Dyrektora tegoż Wydziału, Pani Bogna Winiarczyk. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie znalazła się także Pani Saturnina Wilkołek - Szudarska (lekarz medycyny pracy, internista i wytrawny znawca nordic walkingu) wraz z mężem oraz instruktor i nauczyciel WF w Potęgowie Pani Tamara Kaśnicka. Wszyscy wspólnie - pod przywództwem naszej koleżanki związkowej dr Danuty Narożnej - wyruszyli w las... pełen grzybów. Pięciokilometrowa trasa okazała się zbyt krótka, gdyż pokonana została w mgnieniu oka. Na mecie czekał na wszystkich wędrowców "Leśny Kot" ze swojskim jedzeniem. Własnej roboty bigos, grochówka czy pajda chleba ze smalcem i ogórkiem nieodmiennie cieszą się sporym zainteresowaniem wszystkich smakoszy. Dobry smak to przecież podstawa dobrej zabawy. Tę zapewnił zespół młodych ludzi z Warcina, kapela muzyczna stawiająca na proste, skoczne piosenki oraz grupa uczestników Rowerowej Masy Krytycznej, której szefował nasz związkowy kolega i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej "Szprycha", Wojciech Kleban. Zabawę zatem można było zacząć!

KMPOiW NSZZ "Solidarność" w Słupsku dziękuje za udział we wspólnej biesiadzie i zaprasza na kolejne. Mamy nadzieję, że spędzony razem czas będziecie Państwo mile wspominać.

Galeria zdjęć z imprezy

Wrześniowe obrady

10.09.2019 r. obrady:

od godz.10.00 - Prezydium

od godz.12.30 - MKPOiW.

Podzas spotkania należy zgłosić uczestników (i dokonać wpłaty) "Pieszej wędrówki pracowników oświaty"  (odbędzie się 21.09.2019 r.).

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej >>