Powakacyjne obrady Komisji Międzyzakładowej

8 września obradowała Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania. Było to pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2015/2016 stąd też mnóstwo tematów do omówienia. Przewodnicząca Dorota Bojarowska-Bublej omówiła wydarzenia, które od ostatniego spotkania miały miejsce a dotyczyły członków Związku w tym między innymi udział w Konisjach Kwalifikacyjnych lub Egzaminacyjnych związanych z awansem zawodowym nauczycieli, jak i w komisjach konkursowy na stanowiska dyrektorów szkół. Z okazji obchodów 35-lecia NSZZ "Solidarność" w  uroczystościach w Gdańsku uczestniczyła bardzo liczna grupa słupskiej "Solidarności". Poza tym podkreśliła, że zostaje odwieszona (zawieszona na czas wakacji) akcja protestacyjna, dlatego nadal powinny na szkołach i placówkach być zawieszone flagi związkowe.
Po informacjach związanych z wydarzeniami do chwili rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostały omówione sprawy aktualne oraz podjęto uchwałę przyjęcia sporej grupy nowych członków w w nasze związkowe szeregi.
Wrzesień, to w szkołach czas bardzo aktywnego działania. Życząc nam wszystkim bardzo dobrego startu w nowy rok szkolny, Przewodnicząca przypomniała, że poza czasem wytężonej pracy, jest również czas świętowania tradycyjnie w październiku. Obchody tegorocznego Dnia Edukacji zaplanowane zostały na 10.10.2015 r. (sobota) w ośrodku w Smołdzińskim Lesie.
I niech doświadczeniem lat ubiegłych, będzie to czas wspólnego, rodzinnego odpoczynku
i wzmocnienia przed dalszą pracą. Zaproszenie skierowane jest do członków Związku i ich rodzin. Szczegółowe informacje i zgłoszenia wyjazdu - u przewodniczących szkolnych Kół.
Kolejne obrady Międzyzakładowej Komisji POiW - 20.10.2015 r.

35-lecie NSZZ "Solidarność"

Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat na lepsze. ks. Jerzy Popiełuszko

35 lat temu, 31 sierpnia 1980 roku, po fali strajków w całym kraju, w Stoczni Gdańskiej podpisano porozumienie gwarantujące m.in. prawo do utworzenia niezależnych, samorządnych związków zawodowych. NSZZ „Solidarność”, bo o nim mowa, na początku lat 80. zrzeszał ponad 10 milionów Polaków, z czego prawie milion na Dolnym Śląsku.
Na terenie byłej Stoczni Gdańskiej miał miejsce festyn rodzinny „Solidarność pokoleń”. Obchody zaplanowane zostały na 29 sierpnia, a gościem uroczystości byli m.in. Prezydent Polski Andrzej Duda oraz byli przewodniczący - Marian Krzaklewski oraz Janusz Śniadek.
Wszyscy członkowie Związku oraz jego sympatycy mieli możliwość wzięcia udziału w widowisku pt. „My, naród”. Hitem muzycznym wieczoru był występ irlandzkiego piosenkarza i kompozytora - Chrisa de Burgha. Wystąpiły też zespoły Boney M., Elektryczne Gitary, Lombard, Sztywny Pal Azji oraz satyryk, aktor oraz felietonista „Tygodnika Solidarność” Jan Pietrzak.

"Głównym celem edukacji jest nie nauka, lecz rozbudzenie ducha" Ernest Renan

Wszystkim pracownikom oświaty życzę w roku szkolnym 2015/2016 pozytywnego działania w rozbudzaniu ducha wiedzy zarówno wśród uczniów, jak i w gronie współpracowników.
Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania, plany i marzenia, które się spełnią, jeśli im w tym pomożemy. Krocząc każdego dnia wspierajmy się wzajemnie w zawodowych dążeniach, by ten rok szkolny był bardzo udany i przyniósł tylko dobre  rozwiązania dla edukacji.

Komunikat z obrad KSOiW

Szanowni Państwo, informuję, że 24 sierpnia 2015 roku obradowała w Warszawie Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Członkowie Rady Sekcji podjęli decyzję o kontynuowaniu zawieszonej na okres wakacji akcji protestacyjnej- brak reakcji rządu PO-PSL na złożone postulaty! W obradach uczestniczyła Grażyna Bojarowska - przewodnicząca Regionalnej Sekcji OiW w Słupsku. Komunikat i stanowisko z obrad KSOiW "S" w załączeniu.

MKPOiW w Słupsku

Obchody 35-lecia NSZZ "Solidarność"

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków związku do uczestnictwa w święcie 35-lecia istnienia NSZZ "Solidarność", które będzie miało miejsce 29 VIII w Gdańsku. Bezpłatny transport autobusowy Słupsk - Gdańsk, Gdańsk - Słupsk zapewniony. Więcej informacji w zarządzie regionu.

Wakacyjne życzenia

Po pracowitym czasie nadeszła chwila wytchnienia, czas wakacji! A to przede wszystkim okazja do rodzinnych, przyjacielskich  wyjazdów, wspólnego odkrywania miejsc mniej znanych, nastrajania się na możliwie najpogodniejsze tony.

Tego wszystkiego życzę Wam moi Drodzy, dziękując jednocześnie za Wasz trud podejmowany na co dzień na rzecz poprawy pracy  pracowników oświaty. Niech Wasza praca zawodowa, aktywna i twórcza postawa znajduje uznanie zarówno u uczniów, ich rodziców, jak i Waszych przełożonych. Udanego odpoczynku!

Efekt negocjacji

Czerwiec zakcentowany został negocjowniem zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli, dla których organem prowdzącym jest Miasto Słupsk (gp24.pl). Poniżej protokoły ze spotkań, w których uczestniczyły zwiazki zawodowe reprezentujące nauczycieli.
Protokół z  9 czerwca 2015 r.
Protokół z 12 czerwca 2015 r.
Protokół z  15 czerwca 2015 r.

Obchody XX-lecia Międzyzakładowej Komisji POiW w Miastku

12 czerwca 2015 r. członkowie miasteckiej społeczności zwiazkowej NSZZ Solidarność mieli powody do dumy. Minęła właśnie dwudziesta rocznica istnienia Międzyzkładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania. Przewodnicząca, Elżbieta Lewandowska, w towarzystwie członków Związku oraz zaproszonych na tę uroczystość gości podkreśliła fakt 35-lecia istnienia Związku NSZZ Solidarność. Obchody 20-lecia miasteckiego oddziału stały się przyczynkiem do uhonorowania członków Związku pięcioma srebrnymi i jedną złotą odznaką Krajowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania. Przedstawiciele słupskiej Międzyzkładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania - Grażyna Bojarowska, Michał Graczyk i Dominika Korzeniowska-Gudyn - życzyli wszystkim miasteckim Koleżankom i Kolegom  wielu sukcesów
i wiary w owocność podejmowanych działań. Gratulujemy!