Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

 • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
 • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
  i organów samorządowych
 • chronimy Twoją godność pracownika
 • bronimy przed zwolnieniem
  z pracy
 • udzielamy pomocy prawnej
 • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
 • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


 • Kultura     Nauka
 • Polityka    Ekonomia
 • Historia    Prawo
 • Religia     Dialog społeczny
 • Sport      Styl Życia


Aktualności


Dzień Edukacji - Kluki 2015

Na kilka dni przed głównymi uroczystościami z okazji Dnia Edukacji Narodowej członkowie Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Słupsku wraz z rodzinami spędzili czas bardzo aktywnie, w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Godząc się z sokratejską tezą, że „wypoczynek, to największe z dóbr” ceniliśmy wspólny czas, zwłaszcza, że i pogoda sprzyjała wszystkim zaplanowanym atrakcjom. Zwiedzanie skansenu w Klukach, spacer nad jezioro Łebsko, wejście na wieżę widokową, biesiada przy skocznych rytmach kaszubskiej muzyki, to mnóstwo okazji do długich, ciekawych rozmów. Serdeczne życzenia przekazała nam wszystkim Dominika Korzeniowska-Gudyn (zastępca przewodniczącej),  a płynęły one do nas również od przewodniczącej Doroty Bojarowskiej-Bublej, której dziękujemy i życzymy powrotu do zdrowia.
Było nas wielu, co dało doskonałą okazję, do doceniania wspólnego działania, podkreślenia tego, co w minionym roku dało radość, a z czym nadal przyjdzie się borykać. Dzisiejszy uroczysty, a nadal w rodzinnej atmosferze spędzony czas, został uchwycony w fotografiach i niech ma siłę życzeń: niech w sercach radość trwa, mimo codziennych trudów.
Dziękujemy wszystkim obecnym za tak dobry czas, a tym, którzy nie mogli do nas dotrzeć, dziękujemy za miłe życzenia przekazywane różnymi drogami.

FotoGaleria

 

Wyjazd z okazji Dnia Edukacji

W tym roku wspólnie świętujemy w sobotę 10 października. To czas, podczas którego nie zabraknie wędrówki, zwiedzania pięknych okolic Kluk i Smołdziskiego Lasu, wspólnego biesiadowania, długich rozmów w przyjaznej atmosferze. Po prostu świętowania.
Przypominamy, że wyjazd autokarów o godz. 10.00 (Plac Zwycięstwa w Słupsku).

Życzymy dobrego świętowania!

Jubileusz I LiceumOgólnokształcącego w Słupsku

    W dniach 25 i 26 września I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku świętowało 70-lecie istnienia. O 156-letniej historii budynku przy ulicy Szarych Szeregów 15, w którym od 1945 roku mieści się I LO, można z pewnością powiedzieć, że łączy nie tylko pokolenia ale i narody, co zostało podkreślone podczas wielu serdecznych, wspomnieniowych przemówień.  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło i przedstawicieli naszej Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Z  życzeniami: dalszego dobrego funkcjonowania, kolejnych sukcesów edukacyjnych, a co szczególnie cenne - działania w myśl zasady, że szkoła ludźmi stoi, zwróciła się do zgromadzonych, byłych i obecnych pracowników i uczniów szkoły, zastępca przewodniczącej MKOiW Dominika Korzeniowska-Gudyn. Jako absolwentka tej szkoły wspomniała, że dziś docenia jeszcze bardziej czas licealnych lat, a możliwość podziękowania swoim dawnym nauczycielom i wychowawcy także teraz, w czasie 70-lecia szkoły i to jako nauczyciel, związkowiec wspierający pracowników oświaty, uznaje za bardzo dobry przykład, że szkoła łączy również dziś po wielu latach.
    Wraz z życzeniami i wiązanką pięknych kwiatów złożoną na ręce pani dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przekazne zostały także życzenia od przewodniczącej MKOiW Doroty Bojarowskiej-Bublej.

KOMUNIKAT Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania

Informujemy, że Rada KSOiW NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o kontynuacji prowadzenia sporów zbiorowych z pracodawcami, które mogą zakończyć się strajkami oraz o organizacji w Dniu Edukacji Narodowej 14 października br. manifestacji przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Rada apeluje do członków NSZZ „Solidarność” i wszystkich pracowników szkół i placówek oświatowych o liczny udział w tej manifestacji.

W sprawie udziału w manifestacji przedstawicieli słupskiej Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność należy kontaktować się z przewodniczącymi szkolnych kół związkowych.
Ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco zamieszczane również na www OMPOiW w Słupsku.

 

Komunikat Rady  Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania (22.09.2015 r.)

Uchwała Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania (22.09.2015 r.)

Apel Przewodniczącego Rady KSOiW do dyrektorów
szkół i placówek oświatowych (22.09.2015 r).

Powakacyjne obrady Komisji Międzyzakładowej

8 września obradowała Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania. Było to pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2015/2016 stąd też mnóstwo tematów do omówienia. Przewodnicząca Dorota Bojarowska-Bublej omówiła wydarzenia, które od ostatniego spotkania miały miejsce a dotyczyły członków Związku w tym między innymi udział w Konisjach Kwalifikacyjnych lub Egzaminacyjnych związanych z awansem zawodowym nauczycieli, jak i w komisjach konkursowy na stanowiska dyrektorów szkół. Z okazji obchodów 35-lecia NSZZ "Solidarność" w  uroczystościach w Gdańsku uczestniczyła bardzo liczna grupa słupskiej "Solidarności". Poza tym podkreśliła, że zostaje odwieszona (zawieszona na czas wakacji) akcja protestacyjna, dlatego nadal powinny na szkołach i placówkach być zawieszone flagi związkowe. 
Po informacjach związanych z wydarzeniami do chwili rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostały omówione sprawy aktualne oraz podjęto uchwałę przyjęcia sporej grupy nowych członków w w nasze związkowe szeregi.
Wrzesień, to w szkołach czas bardzo aktywnego działania. Życząc nam wszystkim bardzo dobrego startu w nowy rok szkolny, Przewodnicząca przypomniała, że poza czasem wytężonej pracy, jest również czas świętowania tradycyjnie w październiku. Obchody tegorocznego Dnia Edukacji zaplanowane zostały na 10.10.2015 r. (sobota) w ośrodku w Smołdzińskim Lesie.
I niech doświadczeniem lat ubiegłych, będzie to czas wspólnego, rodzinnego odpoczynku
i wzmocnienia przed dalszą pracą. Zaproszenie skierowane jest do członków Związku i ich rodzin. Szczegółowe informacje i zgłoszenia wyjazdu - u przewodniczących szkolnych Kół.
Kolejne obrady Międzyzakładowej Komisji POiW - 20.10.2015 r.

35-lecie NSZZ "Solidarność"

Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat na lepsze. ks. Jerzy Popiełuszko

35 lat temu, 31 sierpnia 1980 roku, po fali strajków w całym kraju, w Stoczni Gdańskiej podpisano porozumienie gwarantujące m.in. prawo do utworzenia niezależnych, samorządnych związków zawodowych. NSZZ „Solidarność”, bo o nim mowa, na początku lat 80. zrzeszał ponad 10 milionów Polaków, z czego prawie milion na Dolnym Śląsku.
Na terenie byłej Stoczni Gdańskiej miał miejsce festyn rodzinny „Solidarność pokoleń”. Obchody zaplanowane zostały na 29 sierpnia, a gościem uroczystości byli m.in. Prezydent Polski Andrzej Duda oraz byli przewodniczący - Marian Krzaklewski oraz Janusz Śniadek.
Wszyscy członkowie Związku oraz jego sympatycy mieli możliwość wzięcia udziału w widowisku pt. „My, naród”. Hitem muzycznym wieczoru był występ irlandzkiego piosenkarza i kompozytora - Chrisa de Burgha. Wystąpiły też zespoły Boney M., Elektryczne Gitary, Lombard, Sztywny Pal Azji oraz satyryk, aktor oraz felietonista „Tygodnika Solidarność” Jan Pietrzak.

Galeria


Rok szkolny 2015/2016

"Głównym celem edukacji jest nie nauka, lecz rozbudzenie ducha" Ernest Renan

        Wszystkim pracownikom oświaty życzę w roku szkolnym 2015/2016 pozytywnego działania w rozbudzaniu ducha wiedzy zarówno wśród uczniów, jak i w gronie współpracowników.
Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania, plany i marzenia, które się spełnią, jeśli im w tym pomożemy. Krocząc każdego dnia wspierajmy się wzajemnie w zawodowych dążeniach, by ten rok szkolny był bardzo udany i przyniósł tylko dobre  rozwiązania dla edukacji. 

Dorota Bojarowska-Bublej
Przewodnicząca
MKPOiW w Słupsku

Komunikat z obrad KSOiW

Szanowni Państwo, informuję, że 24 sierpnia 2015 roku obradowała w Warszawie Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Członkowie Rady Sekcji podjęli decyzję o kontynuowaniu zawieszonej na okres wakacji akcji protestacyjnej- brak reakcji rządu PO-PSL na złożone postulaty! W obradach uczestniczyła Grażyna Bojarowska - przewodnicząca Regionalnej Sekcji OiW w Słupsku. Komunikat i stanowisko z obrad KSOiW "S" w załączeniu.

Dorota Bojarowska-Bublej
Przewodnicząca
MKPOiW w Słupsku

Komunikat

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 Dalej >>