Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

 • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
 • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
  i organów samorządowych
 • chronimy Twoją godność pracownika
 • bronimy przed zwolnieniem
  z pracy
 • udzielamy pomocy prawnej
 • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
 • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


 • Kultura     Nauka
 • Polityka    Ekonomia
 • Historia    Prawo
 • Religia     Dialog społeczny
 • Sport      Styl Życia


Aktualności


Wydarzenia z 14.10.2015 r.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej to również wydarzenia,  które silnie wpływają na codzienną pracę szkół i placówek i  w dużej mierze na społeczny odbiór zawodu nauczyciela, poszanowania jego pracy, to wydarzenia, w których i liczna grupa słupskiej Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania brała udział:


protest nauczycieli (KSOiW)

protest nauczycieli (relacja)

wypowiedź pani minister do związkowców

FotoGaleria

 

 
 

Uroczystości z okazji DEN

Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku.  14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku i jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Miło nam poinformować, iż takie miano uzyskały w tym roku nasze Koleżanki:
Iwona Ziółkowska
Jolanta Wiśniewska
Alina Żukowska
Henryka Adamczyk
Teresa Sawicka
Anna Sokołowska
Romana Komisaruk oraz
Beata Kołakowska.
Z rąk Koleżanki Lucyny Sroczyńskiej odebrały srebrne odznaki Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Nasi członkowie otrzymali także medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenie to nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, a wyróżnienie to otrzymali: Danuta Narożna i Piotr Gumienny.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zawodowych sukcesów.

Życzenia z okazji DEN

Do wszystkich nauczycieli i pracownków oświaty płyną życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a wśród nich te, które kieruje do nas  przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność pan Ryszard Proksa oraz minister edukacji narodowej pani Joanna Kluzik-Rostkowska:

Życzenia od przewodniczącego KSOiW


Życzenia od minister edukacji narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

    Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty składamy życzenia dobrego zdrowia, niewyczerpanych sił  tak potrzebnych, by kształtować i kształcić kolejne pokolenia, a w  dążeniu do realizowania założonych celów niech nie zabraknie sukcesów zwodowych i by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Dorota Bojarowska-Bublej
Przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania
w Słupsku

 

Dzień Edukacji - Kluki 2015

Na kilka dni przed głównymi uroczystościami z okazji Dnia Edukacji Narodowej członkowie Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Słupsku wraz z rodzinami spędzili czas bardzo aktywnie, w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Godząc się z sokratejską tezą, że „wypoczynek, to największe z dóbr” ceniliśmy wspólny czas, zwłaszcza, że i pogoda sprzyjała wszystkim zaplanowanym atrakcjom. Zwiedzanie skansenu w Klukach, spacer nad jezioro Łebsko, wejście na wieżę widokową, biesiada przy skocznych rytmach kaszubskiej muzyki, to mnóstwo okazji do długich, ciekawych rozmów. Serdeczne życzenia przekazała nam wszystkim Dominika Korzeniowska-Gudyn (zastępca przewodniczącej),  a płynęły one do nas również od przewodniczącej Doroty Bojarowskiej-Bublej, której dziękujemy i życzymy powrotu do zdrowia.
Było nas wielu, co dało doskonałą okazję, do doceniania wspólnego działania, podkreślenia tego, co w minionym roku dało radość, a z czym nadal przyjdzie się borykać. Dzisiejszy uroczysty, a nadal w rodzinnej atmosferze spędzony czas, został uchwycony w fotografiach i niech ma siłę życzeń: niech w sercach radość trwa, mimo codziennych trudów.
Dziękujemy wszystkim obecnym za tak dobry czas, a tym, którzy nie mogli do nas dotrzeć, dziękujemy za miłe życzenia przekazywane różnymi drogami.

FotoGaleria

 

Wyjazd z okazji Dnia Edukacji

W tym roku wspólnie świętujemy w sobotę 10 października. To czas, podczas którego nie zabraknie wędrówki, zwiedzania pięknych okolic Kluk i Smołdziskiego Lasu, wspólnego biesiadowania, długich rozmów w przyjaznej atmosferze. Po prostu świętowania.
Przypominamy, że wyjazd autokarów o godz. 10.00 (Plac Zwycięstwa w Słupsku).

Życzymy dobrego świętowania!

Jubileusz I LiceumOgólnokształcącego w Słupsku

    W dniach 25 i 26 września I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku świętowało 70-lecie istnienia. O 156-letniej historii budynku przy ulicy Szarych Szeregów 15, w którym od 1945 roku mieści się I LO, można z pewnością powiedzieć, że łączy nie tylko pokolenia ale i narody, co zostało podkreślone podczas wielu serdecznych, wspomnieniowych przemówień.  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło i przedstawicieli naszej Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. Z  życzeniami: dalszego dobrego funkcjonowania, kolejnych sukcesów edukacyjnych, a co szczególnie cenne - działania w myśl zasady, że szkoła ludźmi stoi, zwróciła się do zgromadzonych, byłych i obecnych pracowników i uczniów szkoły, zastępca przewodniczącej MKOiW Dominika Korzeniowska-Gudyn. Jako absolwentka tej szkoły wspomniała, że dziś docenia jeszcze bardziej czas licealnych lat, a możliwość podziękowania swoim dawnym nauczycielom i wychowawcy także teraz, w czasie 70-lecia szkoły i to jako nauczyciel, związkowiec wspierający pracowników oświaty, uznaje za bardzo dobry przykład, że szkoła łączy również dziś po wielu latach.
    Wraz z życzeniami i wiązanką pięknych kwiatów złożoną na ręce pani dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przekazne zostały także życzenia od przewodniczącej MKOiW Doroty Bojarowskiej-Bublej.

KOMUNIKAT Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania

Informujemy, że Rada KSOiW NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o kontynuacji prowadzenia sporów zbiorowych z pracodawcami, które mogą zakończyć się strajkami oraz o organizacji w Dniu Edukacji Narodowej 14 października br. manifestacji przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Rada apeluje do członków NSZZ „Solidarność” i wszystkich pracowników szkół i placówek oświatowych o liczny udział w tej manifestacji.

W sprawie udziału w manifestacji przedstawicieli słupskiej Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność należy kontaktować się z przewodniczącymi szkolnych kół związkowych.
Ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco zamieszczane również na www OMPOiW w Słupsku.

 

Komunikat Rady  Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania (22.09.2015 r.)

Uchwała Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania (22.09.2015 r.)

Apel Przewodniczącego Rady KSOiW do dyrektorów
szkół i placówek oświatowych (22.09.2015 r).

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Dalej >>