Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

 • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
 • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
  i organów samorządowych
 • chronimy Twoją godność pracownika
 • bronimy przed zwolnieniem
  z pracy
 • udzielamy pomocy prawnej
 • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
 • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


 • Kultura     Nauka
 • Polityka    Ekonomia
 • Historia    Prawo
 • Religia     Dialog społeczny
 • Sport      Styl Życia


Aktualności


Efekt negocjacji

Czerwiec zakcentowany został negocjowniem zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli, dla których organem prowdzącym jest Miasto Słupsk (gp24.pl). Poniżej protokoły ze spotkań, w których uczestniczyły zwiazki zawodowe reprezentujące nauczycieli.
Protokół z  9 czerwca 2015 r.
Protokół z 12 czerwca 2015 r.
Protokół z  15 czerwca 2015 r.

Obchody XX-lecia Międzyzakładowej Komisji POiW w Miastku

12 czerwca 2015 r. członkowie miasteckiej społeczności zwiazkowej NSZZ Solidarność mieli powody do dumy. Minęła właśnie dwudziesta rocznica istnienia Międzyzkładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania. Przewodnicząca, Elżbieta Lewandowska, w towarzystwie członków Związku oraz zaproszonych na tę uroczystość gości podkreśliła fakt 35-lecia istnienia Związku NSZZ Solidarność. Obchody 20-lecia miasteckiego oddziału stały się przyczynkiem do uhonorowania członków Związku pięcioma srebrnymi i jedną złotą odznaką Krajowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania. Przedstawiciele słupskiej Międzyzkładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania - Grażyna Bojarowska, Michał Graczyk i Dominika Korzeniowska-Gudyn - życzyli wszystkim miasteckim Koleżankom i Kolegom  wielu sukcesów
i wiary w owocność podejmowanych działań. Gratulujemy!

Czerwcowe negocjacje

W Słupsku trwają negocjacje w sprawie zmian w regulaminie wynagrodzeń nauczycieli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Słupsk. W negocjacjach stronę samorządową reprezentują pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Miasta Słupska oraz pani Anna Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji UM. Przedstawicielami strony Związkowej są pani Dorota Bojarowska-Bublej, przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Słupsku i pani Gabriela Bereżecka, prezes słupskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Protokoły spotkania zostaną zamieszczone w tym miejscu jeszcze w czerwcu, tuż po zakończeniu negocjacji.

Po spotkaniu Komisji Międzyzakładowej

Podczas obrad 2 czerwca Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania omówiła tematy dotyczące między innym ruchu kadrowego w szkołach, projektów arkuszy organizacyjnych szkół, przestrzegania przepisów prawa oświatowego, jak i aktualnie trwających ustaleń z organem prowadzącym  szkoły i placówki oświatowe w Słupsku. Przedstawiono również aktualne działania w ramach trwającej (do odwołania) akcji protestacyjnej pracowników oświaty, przypominając jednocześnie o dalszym oflagowaniu szkół. Porządek obrad zawierał również punkt dotyczący organizacji obchodów 35 lecia NSZZ Solidarność (1980-2015), przekazane zostały ustalenia Prezydium Komisji OiW w tej kwestii i zaproszenie do wspópracy z Komitetem Organizacyjnym obchodów.
Przewodnicząca Dorota Bojarowska-Bublej poinformowała również o zmianie godzin udzielania bezpłatnie porad członkom Związku "Solidarność", obecnie prawnik przyjmuje we wtorki 14.00-16.00 i czwartki 15.00-18.00.

Tradycyjnie na dni 1-2 lipca zapraszamy nauczycieli na pielgrzymkę na Jasną Górę. Będzie to już 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli, podczas której odbędzie się XIV Ewangelizacyjne sympozjum Nauczycieli i Wychowawców, zaplanowane są także wykłady oraz koncert.

Termin spotkania

2 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 rozpoczną się obrady Prezydium, a od godz.12.30 Komisji Międzyzakładowej.

Dorota Bojarowska-Bublej
Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku.

Pikieta w obronie szpitala

15 maja.2015 o godz. 15.30 - organizujemy pikietę w obronie szpitala. Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do udziału, gromadzimy się na parkingu przy szpitalu - ul. Hubalczyków - nie bądźmy obojętni na sprawy, które dotyczą nas bezpośrednio, zwłaszcza, że wiąże się to z likwidacją oddziałów  przyszpitalnych SP 9.
Pozdrawiam i liczę na Was - Dorota.

Protest Pracowników Oświaty

28 kwietnia br. ponad 10 tys.związkowców z NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty
i Wychowania wzięło udział w manifestacji niezadowolenia z polityki oświatowej Rządu RP.
Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania

Komisja Międzyzakładowa Oświaty i Wychowania w Słupsku również uczestniczyła
w manifestacji. Wśród tak licznej grupy przedstawicieli pracowników oświaty odczuwalne było ogromne rozgoryczenie działaniami Rządu, co ujęto w słowach postulatów, które kolejny raz przekazano do Gabinetu Pani Premier ponieważ nie wyszła do protestujących. Do Związkowców wyszła minister edukacji Pani Joanna Kluzik-Rostkowska. Poza informacjami, które już wcześniej podawała m.in. na temat nakładów na oświatę i zmian w Karcie Nauczyciela dodała również słowa „ …a teraz możecie sobie pokrzyczeć”...

 
   

   
 
   

FotoGaleria

 

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej >>