Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

  • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
  • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
    i organów samorządowych
  • chronimy Twoją godność pracownika
  • bronimy przed zwolnieniem
    z pracy
  • udzielamy pomocy prawnej
  • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
  • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


  • Kultura     Nauka
  • Polityka    Ekonomia
  • Historia    Prawo
  • Religia     Dialog społeczny
  • Sport      Styl Życia


Aktualności


Informacja

Informujemy, że w dn. 25 maja 2018 r. biuro KMPOiW będzie nieczynne z uwagi na odbywające się w tym dniu Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Słupskiego.

Sekcja Krajowa - Walne Zebranie Delegatów

17 -18.05.2018 r. odbyły się obrady Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty
i Wychowania.

Komunikat z obrad

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców

Jak co roku zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców, w tym roku to dni 1 - 2.07. 2018 r. w Częstochowie.

Plakat informacyjny

Ze Słupska planowany jest wspólny wyjazd 30.06.2018 r. o godz.10.30, a po pobycie w Częstochowie wyjazd do Drezna i Wrocławia. Powrót do Słupska  4.07.2018 r. ok. godz. 22.00, termin zgłoszeń i wpłat zaliczki do 31 maja.  Szczególowe informacje u ks. Remigiusza Szauera (nauczycielekoszalin@gmail.com) .

Wycieczka "Mostem do Kopenhagi"

Przypominamy o konieczności dokonania wpłaty (250 zł od osoby) w terminie do 19.06.2018 r.

Stanowiska WZD skierowane do Ministerstwa Edukacji

Artysta i znawcy, czyli X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Witkacy i ja"

Stanisław Ignacy Witkiewicz... no właśnie... kim był? Tego chyba nie wiedział nawet on sam. Zdystansowany względem otoczenia i siebie samego pisał w jakże rozpoznawalny, autoironiczny sposób:

"Dziś albo jutro
Na bordo papierze
Muszę się uporać
Z twą mordą frajerze (...)
 
Nie jest to przyjemność duża
Cały dzień malować stróża
I za taki marny zysk
Zgłębiać taki głupi pysk."  

Dziś każdy już wie, że nie ma tak Firmy Portretowej bez Witkaca jak i sztuki bez awangardy, której bezspornie jest reprezentantem. Uważał, że potrzebna jest krytyka obiektywna, tłumacząca wszystkie zjawiska artystyczne - od sztuki prymitywnej do współczesności. Żeby to osiągnąć, trzeba uznać, że dzieło sztuki ma wartość autonomiczną, niezależną od idei, anegdoty czy mody na jakiś kierunek. Toczył batalię przeciw modnemu wówczas malarstwu historycznemu z Matejką na czele. Nie zgadzał się, żeby w społecznym odbiorze o wartości dzieła decydowała "kartka z tytułem", czyli temat, idea, anegdota. Nie chciał, żeby dzieło sztuki było prostacko utylitarne, dydaktyczne, odwoływało się do uczuć narodowych. Owszem, może to czynić, ale tylko jeśli oddziałuje na odbiorcę środkami czysto artystycznymi, a nie zbożną intencją autora. Do powszechnego obiegu weszło jego powiedzenie, że dobrze namalowana głowa kapusty jest warta więcej niż źle namalowana głowa Chrystusa...

Studium portretowe, karykatura, kolaż, groteska to jedne z niewielu form, które wykorzystali uczestnicy X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Witkacy i ja" organizowanego - jak co roku - przez Szkołę Podstawową nr 3 w Słupsku (dawniej Gimnazjum nr 2). Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Na konkurs w tym roku wpłynęły 643 prace z 46 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 403 prace plastyczne i 240 fotografii.

Warto dodać, iż pomysłodawczynią i inicjatorką tego ogromnego przedsięwzięcia jest nasza koleżanka Wioletta Miś, która wraz z panią dyrektor Jolantą Wiśniewską już przez dziesięć lat systematycznie zmagają się z konkursową logistyką. Wioletta Miś współpracuje z szeregiem instytucji, organizacji oraz przedsiębiorców, pozyskując sponsorów atrakcyjnych nagród rzeczowych, jak np.: sztalugi, vouchery do restauracji, kawiarni, bony prezentowe, komplety malarskie, wycieczki itp.

Kolejny rok także współfundatorem nagród jest MKPO i W NSZZ "Solidarność" w Słupsku, która wspiera twórczość osób niepełnosprawnych intelektualnie. I tak w tym roku Nagroda Przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej przypadła grupie w składzie: Monika Homińska „Kobieton”, Arkadiusz Fiderer „Sierdziaszony wądrołaj”, Roksana Witbrot „Chałapudra”, Marcin Stępień „Kurdypiełek zafądziany” (opiekun: Przemysław Laskowski) – wychowanków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym im. Unicef w Słupsku (Warsztat Terapii Zajęciowej "Diament").

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że obcowanie z tak trudną sztuką - oprócz tego, że stała się ona wyzwaniem - dostarczyło im wielu niezapomnianych artystycznych wrażeń.

Fotogaleria

IX Walne Zebranie Delegatów Regionalnej Sekcji Oświaty

17.04.2018 r. odbyło sie IX Walne Zebranie Delegatów Regionalnej Sekcji Oświaty w Słupsku. Porządek obrad był bardzo obszerny. Obradom przewodniczył pan Michał Graczyk, zastępca przewodniczącej MKPOiW NSZZ w Słupsku. Zgodnie z procedurami zostali wybrani przedstawiciele słupskiej Sekcji na obrady Krajowej Sekcji Oświaty. Są nimi pani Dominika Korzeniowska - Gudyn wybrana również Przewodniczącą Regionalnej Sekcji oraz pani Grażyna Bojarowska.

Pani Bojarowska wiele lat pełniła funkcję Przewodniczącej Regionalnej Sekcji Oświaty. Dziś wdzięczni za piękną i owocną służbę na rzecz pracowników oświaty, jak to wręczający kwiaty nasi koledzy i koleżanki podkreślili najtrafniej, że w czasach, gdy wiele słów mówi się o tym,  jak to pięknie można pomagać, my dziękujemy Przewodniczącej nam tyle lat za dobro przekazywane w wielu, wielu czynach na rzecz innych, bo to jest właśnie siła pani Grażyny.

Po zrealizowaniu wszystkich punktów dzisiejszych obrad podano informację, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę "Mostem do Kopenhagi" i osoby chętne mogą zgłosić się do siedziby KMPOiW (ul. Jedności Narodowej 2) lub telefonicznie (506 926 726).

Najbliższe obrady w słupskiej siedzibie NSZZ "Solidarnośc" odbędą się 24.04.2018 r. - obradować będzie Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i  Wychowania.

Informacje kwietniowe

Przypomnienie:

1) do 10.04.2018 r. (wtorek) - wpisani na wrześniową wycieczkę "Mostem do Kopenhagi" dokonują wpłaty 200 zl (od osoby);

2) 24.04,2018 r. (wtorek) - obrady Międzyzakładowej Komisji Pracownikw Oświaty i Wychowania (godz.10.30 - Prezydium, a godz.12.30 - MKPOiW).

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Dalej >>