Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zapraszamy

ul. Jedności Narodowej 2
76-200 Słupsk  
Tel. 506 926 726;
       506 998 089

Poniedziałek10.30 - 14.30
Wtorek10.30 - 14.30
Środa10.30 - 14.30
Czwartekteren
Piątek11.00 - 12.00

Działamy

 • jesteśmy Twoim profesjonalnym reprezentantem
 • reprezentujemy Twoje interesy wobec pracodawcy, władz 
  i organów samorządowych
 • chronimy Twoją godność pracownika
 • bronimy przed zwolnieniem
  z pracy
 • udzielamy pomocy prawnej
 • udzielamy rzetelnej i uczciwej informacji 
 • umożliwiamy udział w szkoleniach i doskonaleniu


 • Kultura     Nauka
 • Polityka    Ekonomia
 • Historia    Prawo
 • Religia     Dialog społeczny
 • Sport      Styl Życia


Aktualności


Wyjazd do Warszawy na uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości

Informujemy, iż Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" w Słupsku wyszedł naprzeciw oczekiwaniom naszych członków i organizuje wyjazd do Warszawy w związku z uroczystościami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do biura Zarządu Regionu lub Komisji Międzyzakładowej do pp. Korzeniowskiej - Gudyn lub Bojarowskiej - Bublej do 3 XI (poniedziałek). Wyjazd ze Słupska będzie miał miejsce o godz. 1:00 11 XI z ul. Sienkiewicza. Godzina powrotu do ustalenia.

Bądźmy razem w tym wyjątkowym czasie!

https://marszniepodleglosci.pl/strefa-uczestnika/

Słupski Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień w polskiej oświacie już od 27 kwietnia 1972 roku. To święto tak wyjątkowe, jak wyjątkowy jest ten piękny i odpowiedzialny zawód. Napisano o nim już w zasadzie prawie wszystko - "Mądrość musisz sam z siebie wydobyć własną pracą" - Adam Mickiewicz. 15 października w słupskim Aureusie nie zabrakło licznych dowodów sympatii i uznania dla trudnej pracy nauczyciela. Zyskali je również nasi związkowi koledzy. Wśród medali KEN, nagród Prezydenta Słupska czy Kuratora były szczególne gratulacje od wiceprezydent Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej dla kol. Danuty Narożnej, która 11 października z rąk Minister Edukacji Narodowej otrzymała honorowy tytuł Profesora Oświaty.

Z kolei od Przewodniczącej KMPOiW NSZZ "Solidarność" popłynęły szczególnie ciepłe słowa w stronę osób odznaczonych złotymi i srebrnymi odznakami KSOiW NSZZ "Solidarność".

Złote odznaki otrzymały:

Dorota Bojarowska - Bublej

Elżbieta Matynia

Anna Madej

Joanna Wrzołek.

 

Srebro zaś:

Małgorzata Żurawska i

Beata Stefaniec.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów, wytrwałości i wiary w sens wykonywanego zawodu.

Honorowy tytuł Profesora Oświaty dla naszej związkowej Koleżanki - Danuty Narożnej

W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w niej wzięła również Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN, Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego, członkowie Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele Parlamentu i instytucji oświatowych.

Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, podobnie Krzysztof Jezierski będący starszym wizytatorem Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W Warszawie były również uhonorowane Panie:

1. Marzanna Mróz, dyrektor Poradni Psychologiczno - pedagogicznej Nr 2 w Gdyni Medalem Komisji Edukacji Narodowej,

2. Danuta Narożna, nauczycielka, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, która jako jedyna w województwie pomorskim uzyskała tytuł honorowy - Profesora Oświaty.

W 2018 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie jest przyznawany nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty. Wydarzenie w KPRM uświetnił występ Garwolińskiego Teatru Muzycznego "Od Czapy", który wykonuje piosenki powstańcze i żołnierzy niezłomnych.

Danuta Narożna - pierwsza od prawej

Informacja o wydarzeniu na stronie GP24: https://gp24.pl/danuta-narozna-profesor-oswiaty-z-iv-lo-w-slupsku/ar/13592746

Życzenia od Pomorskiego Kuratora Oświaty

Życzenia od Przewodniczącej KMPOiW

Zaproszenie

Wyjazd szkoleniowy

Zarząd Komisji Międzyzakładowej POiW NSZZ "Solidarność" w Słupsku zaprasza do udziału w wyjeździe szkoleniowym do Gdańska. Termin wyjazdu - 6 listopada 2018 r. godz. 7.00 - 20.00. W programie m. in. zwiedzanie Muzeum Wojny! Zapisy w biurze Komisji Międzyzakładowej POiW NSZZ "Solidarność" w Słupsku do 23 października 2018 r.

UWAGA!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

O nas w GP24.pl

Foto-galeria z naszej wyprawy do stolicy Danii zamieszczona na stronach lokalnego portalu gp24.pl. TUTAJ

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 Dalej >>