Informacja Ministra na temat planowanych działań w zakresie oświaty. Sejm 15.01.2020 r.
Przypomnienie

Przypominam, że spotkanie szkoleniowe z prawnikiem odbędzie się 6 lutego o godz. 15-30 w siedzibie Zarządu Regionu (I piętro), a Komisji Międzyzakładowej POiW 18 lutego o godz. 12-30. Walne Zebranie Delegatów będzie mieć natomiast miejsce 10 marca od godz. 9-00 w "Browarii", ul. Jedności Narodowej 4/5.

Uczczono 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Jak co roku władze Zarządu Regionu upamiętniają wydarzenia grudniowe - tak wprowadzenie stanu wojennego jak i protesty na Pomorzu tzw. grudzień 70. 15 grudnia przed tablicą upamiętniającą tamte wydarzenia zgromadzili się obecni i dawni działacze związkowi - przewodnicząca KMPOiW Dominika Korzeniowska-Gudyn oraz wieloletnie działaczki i przewodniczące Grażyna Bojarowska oraz Dorota Bojarowska - Bublej - poczty sztandarowe, delegacja policji i straży pożarnej, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Słupsku oraz starosta słupski. W hołdzie poległym złożono wiązanki i kwiaty a w kościele Najświętszego Serca Jezusowego odprawiona została msza święta.

Uroczystości grudniowe

Ostatnie zebranie KM w tym roku

10 grudnia odbyło się ostatnie w 2019 roku zebranie Komisji Międzyzakładowej POiW NSZZ "Solidarność" w Słupsku. Miało ono charakter podsumowujący. Dyskutowano o tym co udało się w tym roku osiągnąć, a nad czym jeszcze należałoby popracować. Zdecydowanie ten rok upłynął pod hasłem protestów i to nie tylko w oświacie. Przewodnicząca nakreśliła pole problemowe, które wytworzyło się w nie tylko w oświacie, ale i w słupskiej Castoramie. Przypomnijmy, 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Castoramie z Warszawy, Kalisza, Słupska, Zgorzelca, Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego i Łodzi zostało zwolnionych pod zarzutem rzekomego działania na szkodę firmy. Bezpośrednim rzekomym powodem zwolnienia członków "Solidarności" były wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy. Rozmowy z pracodawcą nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu. Zarząd Castoramy przyjął, iż przywróci do pracy zwolnionych działaczy. Oczekuje jednak w zamian gwarancji działania przez organizację związkową pod kontrolą pracodawcy w ramach określonego przez niego schematu, na co zgody nie ma. Podczas zebrania dyskutowano także o kolejnych działaniach Sekcji Krajowej i stopniu ich realizacji. Nurtującym problemem jest kwestia dalszych podwyżek wynagrodzenia środowiska oświatowego oraz postępy w dyskusjach co do szóstego punktu porozumienia podpisanego 7 kwietnia br. "Solidarność" domaga się od 1 stycznia 2020 roku 15% podwyżki. Strona rządowa natomiast deklaruje 6% od września.

Wypowiedź R. Proksy

Dalszą część spotkania wypełniły już indywidualne rozmowy i życzenia w typowo słodko - wigilijnym anturażu.

Zaproszenie na szkolenie

Szkolenie z mec. Andrzejem Wieliczką, które miało mieć miejsce 10 grudnia, odbędzie się 6 lutego o godz. 15-30 w siedzibie Zarządu Regionu w Słupsku.

Zaproszenie na Mszę Świetą

Odpowiedź z MEN na wniosek KSOiW dot. zmiany legislacyjnej w Karcie Nauczyciela